čus->blog hokejka11

barum relí

22. srpna 2009 v 19:10 | met |  Super auta

Pokutu za rychlou jízdu dostalo dalších 10 závodníků Barum rally

Mediafaxfoto.cz)" alt="Pokutu za rychlost dostalo už čtrnáct závodníků, kteří se mají účastnit Barum Czech Rally Zlín 2009, jen ve středu jich bylo 10. (Ilustrační foto: Mediafaxfoto.cz)" />Pokutu za rychlost dostalo už čtrnáct závodníků, kteří se mají účastnit Barum Czech Rally Zlín 2009, jen ve středu jich bylo 10. Agenturu Mediafax o tom v pátek informovala policejní mluvčí Jana Bartíková.
"Přestože jsme předem o rychlostních kontrolách informovali pořadatele rally, závodníci si příliš pozor nedávají. Zatímco v úterý dostali pokutu pouze čtyři soutěžící, o den později jsme jich potrestali deset," uvedla Bartíková s tím, že jeden ze zahraničních jezdců dokonce málem přišel o řidičský průkaz. Ve Spytihněvi jel téměř devadesátikilometrovou rychlostí. "Kdyby devadesátku překročil byť o jediný kilometr, dopustil by se přestupku, za který hrozí až roční zákaz řízení," podotkla Bartíková.
Kromě obce Spytihněv policisté měřili rychlost také v Oldřichovicích a Pohořelicích.
Přestože jde o řidiče-profesionály, kontroly na dodržování maximální povolené rychlosti nehodlá policie nijak zmírnit. V menších obcích se po ulicích prohánějí děti a jezdí cyklisté, ne všichni z nich jsou schopni na řítící se závodní auto rychle zareagovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama